Gümrük Haber Edirne'de 8 km Tır kuyruğu

 

Edirne Gümrük ve Gümrük Muhafaza Başmüdürü Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, akşam 13 kilometreyi aşan TIR kuyruğunun sabah saatlerinde 8 kilometreyekadar düştüğünü belirterek, şunları söyledi:

''Bulgaristan'a giriş yapan tır araçları Kaptan Andreevo Sınır Kapısı'nda kamera çalışmasınedeniyle tek kantarın çalıştırılmasına bağlı olarak seri geçiş yapamadı. Bu nedenle akşam Kapıkule Sınır Kapısı'nın dışında 13kilometreyi aşan kuyruk oluştu. Akşam sınır kapısına gelerek çalışmaları yerinde inceledim. Sorun Bulgaristan'ın tek kantarın çalıştırılmasına bağlı olarak geçişlerin seri olmamasından kaynaklanıyor. Son 24 saat itibariyle 700 tırın sınır kapısından geçişini yaptık. Bu rakamın kuyruğun çok olmaması için 800'ün altına düşmemesi gerekiyor. Bugünden itibaren Bulgaristan'ın ülkeye girişlerde tırlar için yeniden 2 kantarı kullanmayabaşlamasıyla kuyruğun eritileceğini tahmin ediyoruz.''

Kılıç, cuma, cumartesi ve pazar günleri sınır kapısından tırların yurt dışına çıkışlarda artış olduğunu ifade ederek, ''Tır sürücülerinin kuyruk olduğu günlerde Hamzabeyli sınır kapısını kullanmalarını tavsiye ediyoruz'' dedi.

 

Write a comment

Comments: 0